c

Letná stáž pre študentov

Spolupráca s mladými talentami je pre nás veľmi dôležitá, preto sme sa rozhodli rozšíriť spoluprácu so školami a študentom ponúknuť účasť v rámci tzv. Skanska Summer Trainee Programu.

Na rozdiel od bežnej letnej platenej praxe, program ponúka študentom možnosť rozšíriť si obzory o nové odborné informácie a stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi naprieč Skanska. Jedná sa o jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s našou spoločnosťou a našimi hodnotami, osobne sa stretnúť s členmi najvyššieho vedenia a ešte si k tomu zahrať projektovú hru založenú na reálnych situáciách zo stavebného prostredia. Neoddeliteľnou súčasťou je tiež exkurzia na niektoré z našich stavieb alebo pracovísk.

Program je zahájený dvojdňovým stretnutím v pražskom sídle spoločnosti Skanska a pokračuje ďalej na jednotlivých pracoviskách pod vedením skúsených kolegov, tzv. Trainee Leaders. Tí študentov sprevádzajú celú dobu počas ich pôsobenia v Skanska a na záver spoločne zhodnotia priebeh stáže a možnosti ďalšieho dlhodobého uplatnenia študenta v radách Skanska.

Čo o dvojdňovom osobnom stretnutí v Skanska povedali účastníci Summer Trainee Programu (študenti z STU Bratislava, TUKE Košice, ČVUT Praha, VUT Brno a VŠB Ostrava)?

"Akcia sa mi od prvej chvíle páčila!"

"Získal som nové kontakty na super ľudí pracujúcich v Skanska, prezentácie o BIM bola skvelá."

"Všetko bolo veľmi fajn, najzaujímavejšia bola projektová hra Risk game."

"Páčil sa mi prístup všetkých zamestnancov Skanska a predovšetkým tých, ktorí nám priamo pomáhali."

"Že som sa zoznámil s množstvom zaujímavých ľudí z najrôznejších odborov. Hoci každý z nás sa stal v Skanska "odborníkom" na odlišné produkty, tak sme dokázali nájsť spoločnú reč a viesť podnetný dialóg. Veľmi oceňujem, ako bola akcia pripravená. Predstavila mi spoločnosť v tom najlepšom svetle. Za veľký bonus považujem výber ľudí, s ktorými som mal česť sa stretnúť. Predovšetkým sa štatutárnym riaditeľom Skanska, či si vypočuť zaujímavý výklad manažéra betonárne. Takže super a zároveň chcem poďakovať, že som mal možnosť sa ho zúčastniť."

 

Kontaktujte nás na Contact.

Tešíme sa na Vás!