c

Študentská osobnosť Slovenska ocení výnimočných študentov už ôsmykrát

Tlačová správa 7.11.2012 17:10 CET

B r a t i s la v a  (7. novembra 2012) -  súťaž Študentská osobnosť Slovenska, ktorá každý rok vyberá a oceňuje výnimočných a talentovaných študentov vysokých škôl, vstupuje v školskom roku 2011/2012 do svojho ôsmeho ročníka. Projekt je realizovaný pod záštitou J.E. Ivana Gašparoviča – prezidenta SR a hlavným organizátorom projektu je Junior Chamber International – Slovakia. Generálnym partnerom ôsmeho ročníka je už tradične  spoločnosť Skanska SK a.s.

Cieľom projektu je vyzdvihnúť študentov VŠ, ktorí študujú na 1., 2. alebo 3. stupni vysokoškolského štúdia, a ktorí sú nielen výbornými študentami, ale sú v niečom výnimoční. Víťazi alebo medailisti rôznych študentských odborných súťaží v rámci Slovenska, Európy či sveta, doktorandi, ktorí sa môžu preukázať významnými vedecko-výskumnými výsledkami, úspešní umelci či športovci. Jediným obmedzením je vek od 18 do 35 rokov.

Našou snahou je motivovať študentov k výnimočným výkonom,  pomôcť im otvoriť dvere k úspešnej budúcnosti a dať im možnosť presadiť sa nielen doma, ale aj v zahraničí,“ vyjadril sa Marián Meško, predseda Junior Chamber International – Slovakia.

„Sme veľmi radi že práve partnerstvom v  tejto súťaži sa aspoň malou časťou podieľame na správnej motivácii mladých ľudí, ktorí aj prostredníctvom zapojenia sa do tohto projektu majú možnosť uvedomiť si, že cieľavedomosť, zodpovednosť, vytrvalosť a etika v profesnom i pracovnom živote sú vlastnosti,  ktoré majú svoju hodnotu, a i v budúcnosti môžu byť ich konkurenčnou výhodou,“ povedala Magdaléna Dobišová, generálna riaditeľka spoločnosti Skanska SK.

Predstavitelia fakúlt môžu študentov spĺňajúcich uvedené kritériá do súťaže nominovať do 8. novembra 2012. Všetky potrebné informácie aj prihláška do súťaže sa nachádzajú webovej stránke www.studentskaosobnost.sk.

V ôsmom ročníku súťaže bude môcť svojho kandidáta opäť voliť i verejnosť a to prostredníctvom elektronického hlasovania na www.hnonline.sk o „Cenu Hospodárskych novín“.

Projekt sa uskutočňuje pod záštitou J.E. Ivana Gašparoviča – prezidenta SR, s podporou Slovenskej rektorskej konferencie a pod odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied.

Nominácie  posúdia garanti podujatia - špičkoví odborníci uznávaní doma aj v zahraničí. Výsledky súťaže budú oznámené  na slávnostnom odovzdávaní cien začiatkom decembra za účasti predstaviteľov spoločenského, akademického i podnikateľského života. Najlepší z každej kategórie podľa jednotlivých študijných smerov získajú vecné ceny, ako aj finančnú odmenu. Absolútny víťaz získa „Cenu prezidenta SR“- J.E. Ivana Gašparoviča.

Top študentskou osobnosťou 2010/2011 sa stal a cenu Prezidenta SR získal  Mgr. Michal Kšiňan, MAS. z Historického ústavu Slovenskej akadémie vied, víťaz  kategórie Filozofia, politológia, právo, teológia. Ocenenie získal za vypracovanie dizertačnej práce na tému Milan Rastislav Štefánik- biografická esej, ktorú vypracoval pod dvojitým vedením Historického ústavu SAV a prestížnej francúzskej Université Paris 1 Panthéon Sorbonne.

Junior Chamber International – Slovakia je partnerskou organizáciou Junior Chamber International – jednej z najväčších organizácií na svete združujúcich mladých lídrov v jednotlivých krajinách. Svetová organizácia má 200 000 členov v 115 krajinách sveta. JCI - Slovakia organizuje rôzne aktivity pre študentov stredných a vysokých škôl a mladých podnikateľov na Slovensku.

Skanska SK a.s. pôsobí na Slovensku prostredníctvom svojich šiestich závodov pokrývajúcich všetky segmenty stavebníctva. V Obchodnom registri SR je spoločnosť zapísaná od augusta 1994 a k dnešnému dňu s počtom cca 1000 zamestnancov patrí medzi najväčších zamestnávateľov v sektore stavebníctva na Slovensku. Skanska SK je súčasťou svetového koncernu Skanska, ktorý bol založený v roku 1897 vo Švédsku. V roku 2012 Skanska celosvetovo oslavuje prvých 125 rokov pôsobenia na stavebných trhoch.

 

 

Súbory na stiahnutie