c

Naši dobrovoľníci podali ruku v desiatich mestách

Šiestykrát sme sa vydali do okolia našich stavieb a prevádzok, aby sme pomohli. Niekde s upratovaním, niekde sme záhradníčili, niekde opravovali preliezačky pre deti. Do akcie Podaj ruku - Týždeň dobrovoľníctva Skanska sa tento rok zapojilo 131 kolegov v rámci 17 dobrovoľníckych aktivít v desiatich slovenských a českých mestách.

Pracovný deň netrávili dobrovoľníci u seba na stavenisku alebo za stolom pri počítači. Pustili sa do práce inde a bola to naozaj široká škála aktivít. Napríklad sa triedili chorobopisy v nemocnici, robilo sa na záhrade škôlok či základných škôl a upratovali sa odpadky na verejných priestranstvách. Niektorí dobrovoľníci si od svojej pracovnej náplne tak úplne neodskočili a zostali verní svojmu odboru, keď sa vrhli na opravy altánkov, záhradných domčekov a rekonštrukciu chodníkov.

Prevedené do reči čísiel sme odpracovali 1048 hodín, a to v prospech najrôznejších organizácií slúžiacich verejnosti. Boli medzi nimi obce a mestské časti, školy a škôlky, ekologické a sociálne centrá. Dobrovoľníci v tričku Podaj ruku sa objavili v Bratislave, Prievidzi a Kapušanoch. V Čechách pomáhali v Prahe, Chomutove, Olomouci, Přerove, Ústí nad Labem, Třinci a Kadani.

Akcia Podaj ruku si už za šesť rokov, čo trvá, našla pevné miesto v našom kalendári. Od roku 2014 do 2019 podalo ruku 1196 Skanska dobrovoľníkov, spolu odpracovali 9728 hodín v 160 zariadeniach. Cieľom týždňa dobrovoľníctva je naďalej rovnaký - chceme dokázať, že nie sme len profesionáli v stavebníctve, ale že nám nie je ľahostajné ani naše okolie. Chceme byť jednoducho dobrými susedmi.