Nachádzate sa tu

Skanska in Slovak Republic

Na týchto stránkach nájdete informácie o pôsobení spoločnosti Skanska v Slovenskej republike.

Tieto stránky sú taktiež dostupné v

Zavrieť

Tlačová správa
12. 10. 2017 10:00 CET

Obľúbený Ružinov sa rozrastie o nové byty

B r a t i s l a v a – Nedávno odštartovala Skanska SK realizáciu železobetónových konštrukcií na polyfunkčnom súbore na ulici Seberíniho v bratislavskom Ružinove, ktorý patrí z hľadiska rezidenčného segmentu k najatraktívnejším miestam na bývanie. Komplex pozostávajúci z troch blokov ponúkne budúcim majiteľom 61 bytov, 53 apartmánov a 166 parkovacích miest. Objednávateľom prác je generálny dodávateľ stavby spoločnosť HORNEX, a.s. Celková zmluvná cena dosahuje 4,1 mil. eur a doba ukončenia stavebných prác je naplánovaná na júl budúceho roka.

 

Polyfunkčný súbor Seberíniho-vizualizácia

Podľa projektového manažéra zo spoločnosti Skanska Michala Ondáka bola doposiaľ zrealizovaná výstavba podzemných podlaží všetkých troch objektov A, B aj C a aktuálne na nich prebieha realizácia zvislých a vodorovných konštrukcií. Celková zastavaná plocha, ktorú zaberajú podzemné podlažia je 4 000 m2.

 

„Projekt polyfunkčného komplexu Seberíniho bude po ukončení pozostávať z troch blokov: v 8-podlažnej budove A vznikne 29 bytov, v 7-podlažnej budove B 32 bytov a v najmohutnejšej 14-podlažnej budove C 53 apartmánov. Dokopy tak v komplexe vznikne 114 bytov a apartmánov, od jednoizbových po štvorizbové a s výmerami od 40,7 m2 až po najväčšie s viac ako 300 m2, vrátane terasy. Na prízemí sa okrem toho počíta s niekoľkými obchodnými jednotkami, predovšetkým v objekte orientovanom do Seberíniho ulice,“ komentuje budúci vzhľad komplexu Michal Ondák.

 

Základné údaje o stavbe

Názov diela:                       „Polyfunkčný objekt Seberíniho“

Lokalita:                             Seberíniho ul. Bratislava – mestská časť Ružinov

Investor:                            BUMACO, s.r.o.

Generálny dodávateľ:        HORNEX, a.s.

Spôsob financovania:         bankové financovanie

Zhotoviteľ:                         Skanska SK a.s., Krajná 29, 821 04 Bratislava

Zmluvná cena:                   4 074 027 mil. EUR € bez DPH

Začiatok výstavby:            6/2017

Doba výstavby:                  7/2018

Na stiahnutie