Nachádzate sa tu

Skanska in Slovak Republic

Na týchto stránkach nájdete informácie o pôsobení spoločnosti Skanska v Slovenskej republike.

Tieto stránky sú taktiež dostupné v

Zavrieť

Základné informácie o spoločnosti

Skanska je stavebná a developerská skupina pôsobiaca v Slovenskej a Českej republike, je súčasťou svetového koncernu Skanska so sídlom vo Švédsku.

Základným predmetom činnosti sú všetky oblasti stavebníctva, vývoj a predaj vlastných bytových a komerčných projektov, správa majetku a súvisiace služby.

 

V Českej republike pôsobí Skanska a.s. prostredníctvom siedmich divízií - Divízia Pozemné staviteľstvo západ, Divízia Pozemné staviteľstvo východ, Divízia cestné staviteľstvo, Divízia železničné staviteľstvo, Divízia Výroba, Divízia Zdroje a Divízia Rumunsko a Maďarsko. Zároveň tu pôsobia spoločnosti Skanska Reality a.s. a Skanska Property Czech Republic, s.r.o. 

Na Slovensku pôsobí Skanska SK a.s. prostredníctvom svojich piatich závodov pokrývajúcich všetky segmenty stavebníctva - Závod Pozemné staviteľstvo SK; Závod Monolitické konštrukcie SK; Závod Cesty, mosty SK; Závod Tunely a ekologické stavby SK; Závod Cluster ŽS. Sme jedna z najvýznamnejších svetových stavebných spoločností a sme na to hrdí.


Svetová skupina Skanska

Skanska je jednou z najväčších spoločností na svete poskytujúcich služby v oblasti stavebníctva a projektového developmentu.

Pri jej vzniku v roku 1887 stála švédska spoločnosť AB Skanska Cementgjuteriet vyrábajúca betónové dekoračné dielce, ktorá sa počas svojej existencie postupne transformovala na medzinárodnú spoločnosť zameranú na poskytovanie komplexných stavebných služieb. Názov Skanska sa používa od roku 1984.

Spoločnosť Skanska tvorí skupina firiem, na čele ktorých stojí Skanska AB so sídlom v Štokholme; organizačne sa člení na obchodné jednotky rozdelené do štyroch základných podnikateľských smerov.

43 tisíc zamestnancov pôsobí na hlavných trhoch v Európe a v USA.