Nachádzate sa tu

Skanska in Slovak Republic

Na týchto stránkach nájdete informácie o pôsobení spoločnosti Skanska v Slovenskej republike.

Tieto stránky sú taktiež dostupné v

Zavrieť

Archív tlačových správ

Tu nájdete tlačové správy spoločnosti Skanska zoradené podľa mesiaca a roku vydania.

 • apríl

 • 2017-04-03 11:00 CET

  Miroslav Potoč nový generálny riaditeľ Skanska SK a.s.

  Spoločnosť Skanska na Slovensku i v Českej republike zmenila organizačnú štruktúru a svoje podnikanie v rámci obchodnej česko-slovenskej jednotky usporiadala do troch základných divízii: Čechy, Morava a Slovensko. Pokračuje tým v stratégii regionalizácie, s cieľom byť efektívnejšia a zrozumiteľnejšia pre zákazníkov. Novým generálnym riaditeľom, predsedom predstavenstva Skanska SK a výkonným riaditeľom divízie Slovensko sa s účinnosťou od 1.apríla 2017 stal Miroslav Potoč.  

 • marec

 • 2017-03-29 15:30 CET

  Nové napojenie privádzača z R1 na priemyselný park Nitra – Sever je v prevádzke

  Doprave v okolí Nitry sa výrazne uľaví. Za účasti ministra hospodárstva Petra Žigu, štátneho tajomníka MDaV SR Viktora Stromčeka a primátora Jozefa Dvonča dňa 28.3.2017 slávnostne uviedli do prevádzky nové plnohodnotné napojenie rýchlostnej cesty R1 na priemyselnú zónu Nitra-Mlynárce. Stavba podstatne zlepší zložitú dopravnú situáciu a bezpečnosť účastníkov premávky.

 • február

 • 2017-02-21 12:30 CET

  Developerským jednotkám Skanska sa minulý rok veľmi darilo

  V rezidentnej výstavbe spoločnosť zvýšila tržný podiel, v komerčnej výstavbe ešte pred dokončením prenajala 90 % kancelárskej budovy Five v Prahe. V stavebnom segmente zvýšila zisk a svoje nové aktivity kontroluje i v Rumunsku a Maďarsku. V priebehu minulého roka boli stavebné aktivity Skanska Construction Romania a Skanska Property Hungary začlenené pod obchodnú jendotku Skanska Česká republika a Slovensko. Skanska tak upevňuje svoju pozíciu v ČR a SR a posilňuje perspektívne stavebné trhy Rumunska a Maďarska. Konsolidovaná spoločnosť navýšila medziročne svoj zisk o viac ako 1 mil. Eur. a to i pri menšom obrate.

 • 2017-02-17 10:00 CET