Nachádzate sa tu

Skanska in Slovak Republic

Na týchto stránkach nájdete informácie o pôsobení spoločnosti Skanska v Slovenskej republike.

Tieto stránky sú taktiež dostupné v

Zavrieť

Letná stáž pre študentov

Spolupráca s mladými talentami je pre nás veľmi dôležitá, preto sme sa rozhodli rozšíriť spoluprácu so školami a študentom ponúknuť účasť v rámci tzv. Skanska Summer Trainee Programu.

Na rozdiel od bežnej letnej platenej praxe, program ponúka študentom možnosť rozšíriť si obzory o nové odborné informácie a stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi naprieč Skanska. Jedná sa o jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s našou spoločnosťou a našimi hodnotami, osobne sa stretnúť s členmi najvyššieho vedenia a ešte si k tomu zahrať projektovú hru založenú na reálnych situáciách zo stavebného prostredia. Neoddeliteľnou súčasťou je tiež exkurzia na niektoré z našich stavieb alebo pracovísk.

Program je zahájený dvojdňovým stretnutím v pražskom sídle spoločnosti Skanska a pokračuje ďalej na jednotlivých pracoviskách pod vedením skúsených kolegov tzv. Trainee Leaders. Tí študentov sprevádzajú celú dobu počas ich pôsobenia v Skanska a na záver spoločne zhodnotia priebeh stáže a možnosti ďalšieho dlhodobého uplatnenia študenta v radách Skanska.

 

Čo o dvojdňovom osobnom stretnutí v Skanska v tomto roku povedali účastníci Summer Trainee Programu (študenti z ČVUT Praha, VUT Brno, VŠB Ostrava, STU Bratislava a TUKE Košice)?

"Akce se mi od první chvíle líbila!"

"Získal jsem nové kontakty na super lidi pracující ve Skanska, prezentace o BIM byla skvělá."

"Všechno bylo moc fajn, nejzajímavější byla projektová hra Risk game."

"Přístup všech zaměstnanců Skanska a především těch, kteří nám přímo pomáhali."

"Že jsem se seznámil se spoustou zajímavých lidí z nejrůznějších oborů. Přestože každý z nás se stal ve Skanska "odborníkem" na odlišné produkty, tak jsme dokázali najít společnou řeč a vést podnětný dialog. Velice oceňuji, jako byla akce připravena. Představila mi společnost v tom nejlepším světle. Za veliký bonus považuji výběr lidí, se kterými jsem měl čest se setkat. Především se statutárním ředitelem Skanska, či si vyslechnout zajímavý výklad manažera beronárny. Takže super a zároveň chci poděkovat, že jsem měl možnost se ho zúčastnit."